نکاتی در طراحی با چند عکس

چند نکته برای طراحی با عکس

عکاسی یکی از قدرتمندترین منابع شما به عنوان یک طراح است. در اینجا به تعدادی از راه های هوشمندانه و منحصر به فرد برای طراحی مبتنی بر عکس که در آنها از چند عکس استفاده می شود می پردازیم.


استفاده از چند عکس مختلف
همیشه مختصر نگه داشتن محتوا به منظور راحت اسکن شدن و جمع و جور بودن صفحه کار بسیار خوبی است. استفاده از یک تصویر ساده به همراه متن یک مدل ساده است که برای اهداف مختلف کارایی داشته است، اما وقتی شما در حال طراحی برای مشتری هستید، اغلب با پوشه هایی پر از عکس و مرجع مواجه می شوید که انتظار می رود از آنها استفاده کنید.

به عنوان یک طراح، پیدا کردن یک راه موثر برای ترکیب چند عکس مختلف در یک صفحه بندی کار بسیار دشواری است. با مرور و مطالعه سریع نمونه های موجود سعی کنید در زمان خود صرفه جویی کنید. از آنها ایده بگیرید و یک ایده جدید به نام خود ثبت نمایید.

استفاده از عکس کامل می تواند یک صفحه جذاب و چشم نواز ایجاد کند. اغلب طراحان این ایده و صفحه بنید کلی یک عکس کامل را نا دیده می گیرند، بنابراین نیاز پیدا می کنند تا از دو عکس استفاده کنند.

ایجاد صفحه بندی که دو تصویر در ان قرار دارد کار بسیار ساده ای است. فقط کافی است صفحه را به دو قسمت تقسیم کنید و هر دو عکس را در دو فضای برابر قرار دهید.همین طور که مشاهده می کنید، قرار دادن متن روی این عکس نیز نمی تواند کار سختی باشد، پس یک نوار یا کادر به عنوان محل قرار گیری عنوان رسم می کنیم. برای این که خط تلاقی دو تصویر با کادر متن دیده نشود، من محل تلاقی دو تصویر با کادر متن را کمی مات کردم. این افکت نه تنها برای تصاویر مرتبط بلکه برای تصاویری با دوگانگی مفهومی مثل بافت های نرم و خشن و تصویر روز و شب و غیره نیز مناسب است.


فقط در فضای مربعی شکل کار نکنید
با کمی خلاقیت می توانید افکت های متنوعی خلق کنید. برای مثال، در طراحی زیر به جای خطوط افقی و عمودی معمولی و رایج، یک نوار حاوی محتوای طرح به صورت مورب روی تصویر قرار گرفته است.
توجه داشته باشید که محتوای متنی در جهت استاندارد قرار دارد. نه تصاویر و نه متن هیچ کدام مورب نیستند، فقط اشکالی که به عکس های اضافه می شوند می توانند چنین حالتی داشته باشند. این باعث می شود متن به راحتی قابل خواندن و تصاویر به درستی دیده شود در عین حال از مزایای یک صفحه آرایی منحصر به فرد و شیک نیز برخوردار باشند.


عکس های شبکه بندی شده
یکی از رایج ترین و کاربردی ترین راه ها برای قرار دادن چند تصویر در یک صفحه، مرتب کردن آنها در یک شبکه بندی است. در مثال زیر ابتدا خطوط راهنما در فتوشاپ ایجاد شده است. این مهمترین مرحله برای حصول اطمینان از اینکه نسبت ها به درستی تنظیم شده اند می باشد، همچنین در دراز مدت باعث صرفه جویی در زمان شما خواهد شد. از این پس فقط کافی است عکس ها را وارد کرده و آنها را ماسک کنید.همین طور که مشاهده می کنید، فضاها با رنگ های ساده که از خود تصاویر نمونه برداری شده پر شده است. رنگ هایی که استفاده می کنید باید با رنگ عکس ها و رنگی متنی که درون عکس قرار می دهید همخوانی داشته باشد، بنابراین بهتر است آنها را از درون عکس ها انتخاب کنید.ایجاد خطوط شبکه بندی
یک شبکه بندی اولیه و مبنا مثل آنچه در تصویر بالا دیدید می تواند در اندازه ها و اشکل متعددی سازماندهی شود. سعی کنید اندازه واحدهای شبکه بندی متفاوت باشد. یکی از تکنیک های رایج جداسازی عکس ها با خطوط رنگی است. اساسا، با ایجاد یک خطو ضخیم سفید رنگ در اطراف هر عکس یک افکت متفاوت ولی با درجه تاثرگذاری برابر ایجاد خواهد کرد.
سرمقاله ای
برای ایجاد یک نمای سرمقاله ای، صفحه بندی زیر را امتحان کنید. در اینجا از یک تصویر اولیه استفاده کرده ایم، سپس یک تصویر مرتبط به همراه یک متن در پایین آن قرار دادیم. این صفحه آرایی بی شباهت به نسخه ساده بالا نیست، فقط در اینجا از تعداد عکس کمتری استفاده کرده اید.
متن فتوگرافیکی
من یکی از طرفداران پر و پا قرص ماسک کردن تصاویر به متن هستم.نمایش نواری
اگر این افکت بیش از حد اعمال شود تاثیر چندانی نخواهد داشت، به علاوه قرار دادن متن روی چند تصویر متفاوت کار سختی است. به همین دلیل، بهتر است یکی از تصاویر برجسته تر و بزرگ تر از بقیه باشد. می بینید که نسبت ها با هم مساوی نیستند. من ابتدا صفحه را به دو قسمت مساوی، سپس قسمت سمت راست را به سه قسمت تقسیم کردم.جمع بندی

امیدوارم نکات و مثال هایی که در این مقاله عنوان شد بتواند به شما کمک کند تا به شیوه های مدرن تر و زیبا تر چند تصویر را در یک صفحه قرار دهید

 

منبع :www.persianGFX.com

/ 0 نظر / 28 بازدید