کلمات قصار

 

رسول اکرم صل الله علیه و آله:

ای مردم جز این نیست که خداست و شیطان ، حق است و باطل ، هدایت است و ضلالت ، رشد است و گمراهی ، دنیاست و آخرت ، خوبی هاست و بدی ها ، پس همه خوبی ها از آن خداست و همه زشتی ها از آن شیطان ملعون است.

امام صادق علیه السلام :

شیطان گفت پنج نفرند که هیچ راهی به آنها ندارم اما دیگر مردم در مشت من هستند:

١- هر کس با نیت درست به خدا پناه ببرد و در همه کارهایش بر او توکل کند.

٢- کسی که شب و روز بسیار تسبیح خدا گوید.

٣- کسی که برای برادر مومنش آن پسندد که برای خود می پسندد.

۴- کسی که هر گاه مصیبتی به او می رسد بی تابی نمی کند.

۵- و هر کس که به آنچه خداوند قسمتش کرده خرسند است و غم روزیش را نمی خورد.

امام هادی علیه السلام :

شیطان به حضرت نوح علیه السلام گفت : اگر آدمی را بخیل یا حریص یا حسود و یا ستمگر و یا عجول یافتیم ، به سرعت او را به چنگ می آوریم و اگر تمام این صفات در او باشد – از ماست – و او را چون خود شیطان نافرمان می نامیم.

 

رسول اکرم صل الله علیه و آله:

شیطان تا آنگاه که انسان مراقب نمازهای پنجگانه اش می باشد از او می ترسد و چون

نمازهایش را تباه کرد بر او جرائت پیدا می کند و او را در گناهان بزرگ فرو می برد.

امام علی علیه السلام :

از خشم بپرهیز که آن ، سپاهی بزرگ از سپاهیان شیطان است.

رسول اکرم صل الله علیه و آله:

بدانید که هیچ مردی با زن نامحرم خلوت نمی کند جز آنکه سومی آنها شیطان است.

رسول اکرم صل الله علیه و آله:

ای علی ، هر گاه وقت نمازت رسید آماده آن شو و گرنه شیطان تو را سرگرم می کند و هرگاه قصد کار خیری کردی شتاب کن و گرنه شیطان تو را از آن منع می کند.

امام صادق علیه السلام :

وقتی که میان دو نفر مسلمان قهر و جدایی به وجود آید ، شیطان بسیار خوشحال می اما همین که با یکدیگر آشتی کنند ، زانوهایش می لرزد و بند بند وجودش پاره می شود و فریاد می زند : ای وای بر من که به سبب این آشتی هلاک شدم.

امام صادق علیه السلام :

خانه ای که در آن قرآن خوانده نمی شود و از خدا یاد نمی گردد ، برکتش کم شده ، فرشتگان آن را ترک می کنند و شیاطین در آن حضور می یابند.

رسول اکرم صل الله علیه و آله:

آیا شما را از چیزی خبر ندهم که اگر به آن عمل کنید شیطان از شما دور شود ٬ چندان که مشرق ار مغرب دور است ؟ عرض کردند چرا. فرمودند : روزه ٬ روی شیطان را سیاه می کند و صدقه ٬ پشت او را می شکند و دوست داشتن برای خدا و هم یاری در کار نیک ٬ ریشه او را می کند و استغفار ٬ شاهرگش را می زند.

 

 ...............................................................................................................

 

پیامبر صل الله علیه و آله می فرماید : اگر آنقدر خطا کنید که خطاهایتان به آسمان برسد و سپس توبه کنید خدا توبه شما را می پذیرد.
نبی اکرم (ص) : اگر بندگان گناه نمی کردند ٬ خداوند عزوجل خلقی می آفرید که گناه کنند تا بیامرزدشان که او آمرزگار و رحیم است.
پیغمبر (ص) : خداوند تا دم واپسین توبه بنده را می پذیرد.
رسول اکرم (ص) : خداوند با حیا و بخشنده است ٬ وقتی مردی دست های خود را به سوی او بلند کرد ٬ شرم دارد که آن را خالی و نومید باز گرداند.
حضرت محمد (ص) : خداوند پرده بنده ای را که یک ذره نیکی در او باشد نمی درد.
رسول خدا (ص) : خداوند وقتی خلق را بیافرید بر خویش مقرر داشت که رحمت من بر خشم من غلبه خواهد یافت.
نبی اکرم (ص) : خدا به جوان عابد بر فرشتگان مباهات می کند و می گوید بنده مرا بنگرید که بخاطر من از تمایلات خود چشم پوشیده است.
پیغمبر (ص) : خداوند گوید تا هنگامی که بنده ام مرا یاد می کند و لبهایش به نام من می جنبد با او هستم.
حضرت صادق علیه السلام فرمود : رسول خدا (ص) فرموده است: هر که یک سال پیش از مرگش توبه کند خداوند توبه اش را بپذیرد سپس فرمود : یکسال هر آینه زیاد است ٬ هر که یک ماه پیش از مرگش توبه کند خدا توبه اش را بپذیرد سپس فرمود : یک هفته زیاد است ٬ هر که یک روز پیش از مرگش توبه کند خدا توبه اش را بپذیرد ٬ سپس فرمود : یک روز زیاد است هر که پیش از دیدار مرگ ( ملک الموت ) توبه کند خدا توبه اش را بپذیرد.

 

/ 9 نظر / 11 بازدید
سکانس

سلام امین جان خونه نو مبارک شرمنده خیلی سرم شلوغ بود حالا نکه خودت بهم سر میزدی الان سایتم کمی مشکل داره رفع که شد حتما لینکت رو عوض میکنم ان شا الله ظرف یک هفته فقط باید یادم بندازی . بهم سر بزن . بت سر میزنم موفق باشید راستی تو این سایت prepay هم ثب نام كردم

سکانس

با سلام آدرس شما به آدرس جديد تغيير كرد موفق باشيد

رامتین

سلام جانم. احوالت که خوب هست ایشالاه؟ آفرین به این وبلاگ خوبت و تشکر میکنم بابت تاپیکت. برات آرزوی موفقیت میکنم. قربانت رامتین هادیان.

محسن علیخانی

سلام چطوری خوبی به وبلاگ ما هم یه سری بزن . خیلی ممنونم نظرات شما مستدام

سهیلا

فانوس با کوچ آواز رفتن نیست...فانوس رفاقت روشن نیست نترس از هجوم حظورم...چیزی جزتنهایی با من نیست وقتی تو نباشی من به من مشکوکم به هر گل به هر سایه روشن مشکوکم... مشکوکم به اشک کبوتر مشکوکم به خواب خاکستر مشکوکم... بی تو به کابوس و رویا مشکوکم...به شعله به پروانه حتی مشکوکم... باز امشب فانوس روشن نیست...با سوگ این شب یک شیون نیست... از کوکب تا کوکب شب هست وشوق شب کشتن نیست... ترسم نیست از دیوار از بن بست از سایه...تاریک تاریکم من از من میترسم چرا دل ببندم به شب کوچه گردی که از این سکوت سترون میترسم من از سایه های شب بی رفیقی من از نارفیقانه بودن میترسم مشکوکم به اشک کبوتر مشکوکم...مشکوکم به خواب خاکستر مشکوکم... با کوچ آواز رفتن نیست...فانوس رفاقت روشن نیست نترس از هجوم حظورم...چیزی جز تنهایی بامن نیست شب هست وشوق شب کشتن نیست[گل] سلام به منم سر بزن...

آوا

موفق باشید [گل]

تنهاترین

سلام ممنون از معرفی اون وبلاگ -------------------------------- موفق و پیروز باشید .

خاموش

سلام دوست عزیز حضرت مولانا می فرماید : خموشید خموشید خموشی دم مرگست هم از زندگیست اینک ز خاموشی نفیرید

محمد

سلام اقای امین . من سایت زندگی خوبان را دارم . متوجه شدم شما به سایت من لینک دادید . متشکرم . یک خواهشی از شما دارم و آن اینکه اشکالات سایت من رو از نظر بازدیدکننده به من بگویید . نکته دیکر شما گفته بودید سایت زندگی خوبان کی کامل میشه منظور شما را متوجه نمی شم چون من کل کتاب را در سایت گذاشته ام . ایا صفحات باز نمی شه یا اینکه مظور دیگری دارید؟